Kasulik info

Tooraine. Meie poolt pakutavate toodete toormaterjalina kasutatakse Euroopa, peamiselt Saksamaa, Belgia ja Rootsi tehaste toorainet.
Kuumtsingitud teraspleki tsingikihi paksus sõltuvalt tootest on 275—350 g/m².
Teraspleki vastupidavust ei iseloomusta ainult terasest tooriku paksus, vaid ka tsingikihi paksus. Meie kliima välitingimustes on minimaalne soovitatav tsingikihi paksus 275 g/m².
Katuse paigalduse ja ekspluatatsiooni käigus tuleb vältida tsingikihi vigastamist, mis võib kaasa tuua kiire korrodeerumise.


Pinnakatted. Et kasutusaega pikendada, toodetakse ka kaetud terasplekki, kus tsingikiht kaetakse mitmesuguste protsesside käigus kaitse- ja värvikihtidega, mis tagab katuste, fassaadide, vihmaveesüsteemide ja muude toodete kõrge ja stabiilse kvaliteedi aastakümneteks. 
Vastupidavus mitmesugustele mõjudele, aga ka paksus, värv jms — kõik see iseloomustab pinnakatet. Juba varasemalt paigaldatud tsingitud katusekattel aitab tsingikihi kulumist peatada ja kasutusiga aastateks pikendada katuse ülevärvimine.

Tänu oma kauakestvusele, esteetilisele välisilmele ja vormitavusele, on värvkattega teras suurepäraseks alternatiiviks kasutamisel hoonete katustel ja fassaadidel.


Polüuretaan (PUR)

Pinnakate põhineb väga kvaliteetsel polüuretaanalusel värvkattel, mis sobib just kõige paremini katusepleki pinnakatteks (sobib ka fassaadidele). Pinnakatte iseloom tagab materjali töödeldavuse ka madalate temperatuuride juures. Kergelt reljeefne pind peab hästi vastu lume ja jää mehaanilisele kulutusele ning talub suurepäraselt päikese UV-kiirgust. Sellele pinnakattele on omane hea kemikaalide taluvus ja lihtne hooldusvärvimine.

Kasutusala:  sise- ja välispinnad
Pinnakatte paksus:  50 mikronit
Välimus/läige:  õrnalt struktureeritud/poolläikiv
Värvivalik: vastavalt värvikaardile
Pinnakatte garantii:  tehase garantii 20 aastat


High Durability Polyester (HDP) 

HDP pinnakattega katuseplekki ilmestab originaalne ja spetsiaalselt välja töötatud värvitoon Rustika, mis on lahenduseks kauni ja kordumatu katuse otsijatele. Kordumatu värvus on saavutatud tänu HDP-polüesterkatte erilise pealekandmise tehnoloogiale. Tänu tugevdatud paksema suure vastupidavusega polüesterkattele on tootel ka suurem UV-kindlus ja vastupidavus mehaanilistele vigastustele.

Kasutusala:  sise- ja välispinnad
Pinnakatte paksus:  35 mikronit (tavaline polüester 25 mikronit)
Välimus/läige:  sile/matt
Värvivalik:  vastavalt värvikaardile
Pinnakatte garantii:  tehase garantii 10 aastat


Mattpolüester (PEMA)

On erinevalt teistest pinnakatetest matistatud pinnaga, ei läigi. Sobib ideaalselt katuse- ja seinakatete valmistamiseks.

Kasutusala:  sise- ja välispinnad
Pinnakatte paksus:  35 mikronit (tavaline polüester 25 mikronit)
Välimus/läige:  reljeefne/matt
Värvivalik:  vastavalt värvikaardile
Pinnakatte garantii:  tehase garantii 10 aastat


Polüester (PE)

Polüestril põhinev pinnakate. Sobib ideaalselt katuse- ja seinakatete valmistamiseks, millele ei esitata kõrgendatud nõudmisi. Pinnakate sobib lisaks katuse- ja seinaprofiilidele ka muude ehitustoodete valmistamiseks. Kõige kauem tootmises olnud pinnakate, seetõttu on ta enim arendatud ja kasutatud pinnakatte materjal Euroopas (ka Eestis).

Kasutusala:  sise- ja välispinnad
Pinnakatte paksus:  25 mikronit
Välimus/läige:  sile/poolläikiv
Värvivalik:  vastavalt värvikaardile
Pinnakatte garantii:  tehase garantii 10 aastat


PVC(F) Food Safe

Food Safe on toiduainetetööstuse kõrgendatud sanitaarnõuetele vastav pinnakate. Spetsiaalne pinnatöötlus tagab antibakteriaalse pealispinna, mis on kergesti hooldatav, ei kogu tolmu ja takistab niiskuse kondenseerumist.

Kasutusala:  sisepinnad
Pinnakatte paksus:  120 mikronit
Välimus/läige:  õrnalt struktureeritud/matt
Värvivalik:  Ral 9010 valge
Pinnakatte garantii:  tehase garantii 10 aastat


Alutsink (AlZn) + Easyfilm™

Alutsink (AZ185 + Easyfilm™) eeliseks on ülitugev korrosioonikaitse. Korrosioonivastane kaitse põhineb alumiiniumi, tsingi ja silikooni täpsel sidumisel, mis omakorda on kaetud õhukese, kuid tugeva Easyfilm™kaitsekihiga. Alutsingil on hea väljanägemine, suurepärane valguse ja kuumuse peegelduvus ja pinnakatte visuaalsuse püsimine ka aastate pärast. Erinevalt tsingitud terasest ei ole vaja alutsinki mõne aasta möödudes üle värvida.
Metallpinnas sisalduv tsink annab katoodilise kaitse plaadi lőikusäärtele ja vőimalikele pragudele. Alutsinki on pindvärvitava materjalina tunnustatud Euroopa standardi EN 10169-1 järgi väga heaks katuse- ja seinakattematerjaliks. Standard on jőus kőigis EU maades. Alutsingis on raua tugevus kombineeritud suurepärase korrosioonikindlusega. Kuna Alutsingil on hea valjänägemine, kasutatakse seda järgnevat tootlemist mittevajavate pindade katmiseks. 25 aasta jooksul korraldatud uuringute tulmemusena on leitud, et Alutsingil on 2 kuni 6 korda parem korrosioonikindlus kui kuumgalvaniseeritud paneelil.

Kasutusala: sise- ja välispinnad, mille välisilmele ei ole esitatud kõrgendatud nõudmisi
Pinnakatte garantii: tehase garantii 10 aastat
Easyfilm™ :  õhuke orgaaniline pinnamaterjal, mis kaitseb alutsingist pinnamaterjali värvuse kao eest 
(loodussõbralik, kroomivaba, vastab ELi direktiivide nõuetele)


Tsink (Zn)

Tsinkpinnakatte sobib teras- ja liistprofiilide tootmiseks. Tsingitud terasplekki kasutatakse olukorras, kus pinnakattele ja välisilmele ei esitata kõrgeid nõudmisi. Peamised kasutuskohad on katused, sise- ja välisseinad. Eeldatav eluiga värvimata kujul orienteeruvalt 20 aastat ja värvitud kujul 50 aastat.

Kasutusala:  sise- ja välispinnad, mille pinnakattele ja välisilmele ei ole esitatud erilisi nõudeid
Tsingikihi paksus:  275—350 g/m²